Скъпи приятели, на 06.11.20, под кураторството на Костадин Отонов, се състоя откриването на нестандартната изложба на Дружество на пловдивските художници – “5/6/7”, в галерия “Капана”. Повод за съвместното дело и подбор на точно тези художници е, че тази година, всеки от тях навършва юбилей (50г., 60г., 70г.). Всяка от цифрите в името на изложбата е с определен цвят. Стартирайки от най-опитните представили – 70-годишните юбиляри, които са в червено, в синьо са 60-годишните и в жълто 50-годишните.
В категория 50г. са: Бояна Иванова, Зина Жекова и Илиана Манукова.
Категорията 60-годишни са: Емил Миразчиев, Ивайло Григоров, Кольо Мишев, Никола Певичаров и Румен Жеков.
А, 70-годишните юбиляри са: Васил Стоев, Маргарита Джарова, Нейчо Дойчев – Д’Нейчо, Христо Николов и Янко Ненов завършват групата.
Заповядайте в галерия “Капана”, на ул. Райко Даскалов до 30.11.20, за да разгледаме резултата от събирането на три поколения любими художници под един покрив!